Jak dávat bacha

Samovyšetření vyžaduje určitý cvik, není však složité se ho naučit. Při provádění denní hygieny si muž prohlédne penis, přetáhne předkožku za žalud, provede omytí penisu i šourku. Muž začne jemným prohmatáváním varlat mezi palcem a ostatními prsty, hledat jakékoliv nepravidelnosti v konzistenci, objemu i povrchu. Některé nesouměrnosti jsou normální. Jedno varle bývá obvykle větší než druhé. Zdá se vám to pořád nejasné? Nechte si to vysvětlit od pana doktora

Když se vyskytne některý z příznaků onemocnění varlat, nebojte se kontaktovat svého praktického lékaře, urologa nebo androloga, který vás odborně a bezbolestně vyšetří a zajistí další potřebná vyšetření (odběry krve, ultrazvuk apod.), která s vysokou pravděpodobností vyloučí nádorové onemocnění. Onemocnění varlat jsou dobře léčitelná (chirurgicky nebo farmakologicky-léky), proto se vyplatí přijít včas, neotálet s návštěvou lékaře.

Prevenci rakoviny u mužů dlouho nebyla věnována pozornost. Ale situace se pomalu mění. Už jste zaregistrovali projekt Máš koule? Tak se o ně starej! v čele s Jirkou Mádlem?

Naposledy upraveno 10.12.2010 20:27.